Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Arkadiusz Jabłoński gościem bloku Fantastyki Dalekowschodniej

Jeśli jesteście fanami Kraju Kwitnącej Wiśni, to z pewnością spodoba Wam się możliwość spotkania z kimś, kto Japonią zajmuje się zawodowo. Zawodowo właśnie, a do tego naukowo  i rzecz jasna hobbistycznie  interesuje są nią kolejny gość bloku Fantastyki Dalekowschodniej – Arkadiusz Jabłoński.

Arkadiusz Jabłoński, UAM, Japonistyka, Pyrkon 2018 Japonista i Łowca absurdów

Arkadiusz Jabłoński jest japonistą, językoznawcą i  profesorem UAM. W ramach zupełnie pobocznego hobby prowadzi od kilku lat, na papierze i w przestrzeni Internetu heroiczne zmagania ze stanowczo przesadzonymi lub wyssanymi z palca „narracjami niedbałymi” na temat Japonii i kultury japońskiej.

Dysputy o Japonii

„Japoński miszmasz” – książkę, podobnie jak autora można odnaleźć na Facebooku 😉 – to zapiski z tych właśnie heroicznych zmagań. Autor chętnie posłucha co myślicie na temat jego przemyśleń, nie stroni bowiem od interesujących dyskusji. Twierdzi, że każde spotkanie z obcą kulturą pozwala nam poprzyglądać się własnej tożsamości. Zgadzacie się? A może macie inne zdanie? Wszystkich chętnych do prowadzenia pasjonujących rozmów o Japonii zachęcamy by zapisali w kalendarzu, kiedy można naszego gościa spotkać.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love