Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Autor „The Call” kolejnym gościem Pyrkonu!

Blok Literacki nie spoczywa na laurach i zaprasza na Pyrkon następnego gościa! Tym razem jest nim Peadar Ó Guilín, autor między innymi „The Call. Wezwanie”. Pozostałe jego dzieła, jak choćby „The Inferior”, tłumaczone były na wiele języków, wśród których znalazły się nawet koreański i japoński. Festiwal Fantastyki Pyrkon 2018 to wyjątkowa okazja, by spotkać tego pisarza osobiście i porozmawiać z nim nie tylko na temat jego dotychczasowej twórczości, ale również o powstającej kontynuacji „The Call. Wezwanie”.

Kim jest nasz gość?

Peadar Ó Guilín – irlandzki pisarz, który na co dzień pracuje w firmie komputerowej w Dublinie. Biegle mówi w czterech językach: angielskim, francuskim, włoskim i oczywiście irlandzkim. Jest autorem opowiadań, scenariuszy teatralnych, komiksów i powieści Young Adult. Inspiracją dla jego książek są rodzima i celtycka mitologia oraz piękne północno-zachodnie krajobrazy Irlandii, w których otoczeniu dorastał. Jego debiutancka powieść została przetłumaczona na osiem języków, w tym japoński i koreański.

Obecnie pracuje nad kolejną częścią „The Call”. Pierwszy tom cyklu przeniesie cię do świata, w którym niebezpieczeństwo jest codziennością. Tutaj w każdej chwili możesz zniknąć i znaleźć się w krainie, w której musisz walczyć o przetrwanie. Masz tylko trzy minuty na uratowanie życia. A zegar już ruszył.

Gość został zaproszony we współpracy z Wydawnictwem Poznańskim. wydawnictwo poznańskie

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love