Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Blok Literacki zaprasza na spotkanie z kolejnym gościem – Jarosław Grzędowicz na Pyrkonie!

Blok Literacki zaprasza na spotkanie z kolejnym gościem – Jarosław Grzędowicz na Pyrkonie!

Jarosław Grzędowicz debiutował w 1982 roku w tygodniku „Odgłosy” opowiadaniem „Azyl dla starych pilotów”. Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań i wydał 8 książek. Najszerzej znany jest czytelnikom jako autor „Pana Lodowego Ogrodu”, powieści w 4 tomach.

Jarosław Grzędowicz, Pan Lodowego Ogrodu, pisarz, gość, Pyrkon, blok literacki, polska fantastyka Współtwórca grup literackich, były redaktor naczelny magazynu „Fenix”, pisarz – Jarosław Grzędowicz od lat dba o rozwój naszej rodzimej fantastyki

Wraz z Feliksem Kresem, Jackiem Piekarą i innymi pisarzami fantastyki współtworzył grupę literacką „Klub Tfurcuf”. Jej celem było doskonalenie warsztatu pisarskiego nastoletnich wówczas członków.
W 1990 razem z Rafałem A. Ziemkiewiczem, Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim i Dariuszem Zientalakiem założył magazyn literacki „Fenix”. Od roku 1993 aż do ostatniego numeru czasopisma w 2001 był jego redaktorem naczelnym.

Najbardziej znany jest oczywiście jako autor – za napisane przez siebie książki był wielokrotnie nominowany do rozmiatych wyróżnień i nagradzany. Najwięcej sukcesów, w 2006 roku, przyniósł pierwszy tom powieści „Pan Lodowego Ogrodu”, który zapewnił mu nagrodę im. Janusza A. Zajdla za 2005 rok w kategorii powieść, Śląkfę w kategorii Twórca Roku 2005, Sfinksa w kategorii Polska Powieść Roku i nagrodę redakcji Fahrenheita w kategorii Dzieło Roku 2005. Jarosław Grzędowicz jest jedynym pisarzem w historii Nagrody Fandomu Polskiego, który w jednym roku zgarnął całą pulę dostępnych wyróżnień.

Tagi: , , , ,

Od lat uparcie i bez znacznych sukcesów usiłuję wprowadzić w swoim życiu równowagę pomiędzy snem, nauką, książkami, filmami, serialami oraz grami komputerowymi, planszowymi i fabularnymi. Żywię się głównie frytkami, czekoladą oraz nadzieją na to, że wkrótce będę mógł opuścić tę planetę. Czuję dziki i nieokiełznany lęk przed ewokami oraz serialowymi adaptacjami książek. Ale tak poza tym, to jestem optymistą.


Komentarze