Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Dominika Repeczko wśród prelegentów Pyrkonu 2018!

Dominika Repeczko wśród prelegentów Pyrkonu 2018!

Nie lada gratka dla fanów World of Warcraft i tłumaczy, nie tylko tych domorosłych! W Bloku Literackim pojawi się Dominika Repeczko! Na co dzień zajmuje się tłumaczeniem książek, także tych osadzonych w świecie World of Warcraft, w swoim życiu pełniła również rolę redaktora w czasopismach i wydawnictwach. Na Pyrkonie natomiast zajmie pozycję prelegenta i opowie zgromadzonym słuchaczom między innymi o błędach pojawiających się w tłumaczeniach.

Dominika Repeczko i jej bogaty dorobek Dominika Repeczko, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018

Redaktorka, tłumaczka, od czasu do czasu agentka literacka. Przetłumaczyła z języka angielskiego ponad 50 pozycji, zredagowała dwa razy tyle. Współprowadziła warsztaty literackie dla młodych autorów. Prelegent i juror konkursów literackich na konwentach fantastycznych. Ukończyła filologię angielską na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, udowadniając wszem i wobec, że można zrobić dyplom z Króla Artura. Współpracowała ze Srebrnym Globem i Fahrenheitem przez kilka lat prowadziła ten e-magazyn jako redaktor naczelna. Była redaktorem naczelnym i współtwórcą artystycznym czasopisma dla dzieci Bajtuś oraz jednym z redaktorów bydgoskiej SFery. W latach 2001 – 2013 związana z Fabryką Słów, jako redaktor, selekcjoner tekstów i tłumacz. W 2013 roku założyła własną agencję wydawniczą i zajęła się tłumaczeniami w pełnym wymiarze. Dzisiaj znana głównie z tłumaczeń bestsellerowej serii Janet Evanovich o Stephanie Plum i książek ze świata World of Warcraft.

 

Tagi: , , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze