Duet Kyrcz-Walczak kolejny raz odwiedzi Blok Literacki. Co przygotowali na tę edycję?
Co może być lepszego niż prelekcja znakomitego pisarza? Chyba tylko wystąpienie duetu świetnych pisarzy! Dlatego już dziś zapraszamy Was do Bloku Literackiego, gdzie po raz kolejny będziecie mogli posłuchać Kazimierza Kyrcza Jr. oraz Michała J. Walczaka.
Kazimierz Kyrcz Jr. – gość Bloku Literackiego
Kazimierz Kyrcz Jr. jest redaktorem, publicystą oraz pisarzem kryminałów, horrorów i literatury fantastycznej. Opublikował zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla” i „Dziewczyny, które miał na myśli”. Jego utwory znalazły się w licznych antologiach, m.in. „City”, „Halloween”, „Księga strachu” czy „Iron Tales”.
Inspiracje czerpie głównie z twórczości takich pisarzy jak: Kathe Koja, Lucius Shepard czy Jonathan Lethem − przedstawicieli nowoczesnej odmiany powieści grozy. Sporo elementów z jego twórczości wywodzi się z lektury powieści psychologicznej. Utwory tego krakowskiego pisarza regularnie ukazują się zarówno w czasopismach fantastycznych: „Magazyn Fantastyczny”, „TDH”, „Ubik”, „Fantazyn”, „Czachopismo”, jak i w Internecie (m.in. Carpe noctem, Esensja, Horror Online, Pro Arte, Nowa Gildia).
Michał J. Walczak – prelegent Bloku Literackiego
Michał J. Walczak urodził się w 1986 roku w Wadowicach, obecnie mieszka w Krakowie. Z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego. W wolnych chwilach zajmuje się muzyką i pisze teksty dla zespołu Voodoo Seeds. Jest także członkiem grupy filmowej Attic Film Production. W 2014 roku debiutował opowiadaniem „Śmierć po kolędzie” na portalu Niedobre Literki.
Wspólna twórczość
Od pewnego czasu Kyrcz i Walczak ściśle ze sobą współpracują. Efektem tej współpracy są między innymi opowiadania opublikowane w magazynie literacko-kryminalnym „Pocisk”, kwartalnikach „OkoLica strachu”, „EleWator” oraz antologiach „City 3”, „Mapa Cieni”, „Zwierzozwierz” i „Maszyna”. Są autorami takich utworów jak „Paląca sprawa”, „Teoria z haczykiem”, „Granie na czekanie” czy „Dwie i pół minuty”.
Pisarze będą współpracować ze sobą również na Pyrkonie. Będziecie mieli okazję posłuchać ich fantastycznej prelekcji o horrorze, jeśli zaś macie ochotę na bardziej aktywną rozrywkę i chcecie poznać tajniki zawodu pisarza, będziecie mieli szansę wziąć udział w prowadzonych przez nich warsztatach pisarskich. Kto wie, może za kilka lat to Wy dołączycie do grona pyrkonowych gości? 🙂