Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Duet Kyrcz-Walczak kolejny raz odwiedzi Blok Literacki. Co przygotowali na tę edycję?

Co może być lepszego niż prelekcja znakomitego pisarza? Chyba tylko wystąpienie duetu świetnych pisarzy! Dlatego już dziś zapraszamy Was do Bloku Literackiego, gdzie po raz kolejny będziecie mogli posłuchać Kazimierza Kyrcza Jr. oraz Michała J. Walczaka.

Kazimierz Kyrcz Jr. – gość Bloku Literackiego

Kazimierz Kyrcz Jr. horror fantastyka Kazimierz Kyrcz Jr. jest redaktorem, publicystą oraz pisarzem kryminałów, horrorów i literatury fantastycznej. Opublikował zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla” i „Dziewczyny, które miał na myśli”. Jego utwory znalazły się w licznych antologiach, m.in. „City”, „Halloween”, „Księga strachu” czy „Iron Tales”.
Inspiracje czerpie głównie z twórczości takich pisarzy jak: Kathe Koja, Lucius Shepard czy Jonathan Lethem − przedstawicieli nowoczesnej odmiany powieści grozy. Sporo elementów z jego twórczości wywodzi się z lektury powieści psychologicznej. Utwory tego krakowskiego pisarza regularnie ukazują się zarówno w czasopismach fantastycznych: „Magazyn Fantastyczny”, „TDH”, „Ubik”, „Fantazyn”, „Czachopismo”, jak i w Internecie (m.in. Carpe noctem, Esensja, Horror Online, Pro Arte, Nowa Gildia).

Michał J. Walczak horror fantastyka Michał J. Walczak – prelegent Bloku Literackiego

Michał J. Walczak urodził się w 1986 roku w Wadowicach, obecnie mieszka w Krakowie. Z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego. W wolnych chwilach zajmuje się muzyką i pisze teksty dla zespołu Voodoo Seeds. Jest także członkiem grupy filmowej Attic Film Production. W 2014 roku debiutował opowiadaniem „Śmierć po kolędzie” na portalu Niedobre Literki.

Wspólna twórczość

Od pewnego czasu Kyrcz i Walczak ściśle ze sobą współpracują. Efektem tej współpracy są między innymi opowiadania opublikowane w magazynie literacko-kryminalnym „Pocisk”, kwartalnikach „OkoLica strachu”, „EleWator” oraz antologiach „City 3”, „Mapa Cieni”, „Zwierzozwierz” i „Maszyna”. Są autorami takich utworów jak „Paląca sprawa”, „Teoria z haczykiem”, „Granie na czekanie” czy „Dwie i pół minuty”.

Pisarze będą współpracować ze sobą również na Pyrkonie. Będziecie mieli okazję posłuchać ich fantastycznej prelekcji o horrorze, jeśli zaś macie ochotę na bardziej aktywną rozrywkę i chcecie poznać tajniki zawodu pisarza, będziecie mieli szansę wziąć udział w prowadzonych przez nich warsztatach pisarskich. Kto wie, może za kilka lat to Wy dołączycie do grona pyrkonowych gości? 🙂

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.