Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Grupa Filmowa Darwin na Pyrkonie – Marek Hucz i Jan Jurkowski naszymi prelegentami!

Blok Filmowo-Serialowy nie ustaje w zaskakiwaniu uczestników Pyrkonu! Okazuje się, że do grona znamienitych osób zaproszonych przez organizatorów dołączają Marek Hucz i Jan Jurkowski, czyli trzon Grupy Filmowej Darwin! Grupa ta stanowi prawdziwy fenomen w polskim Internecie – kanał G.F. Darwin zgromadził już ponad pół miliona subskrypcji na portalu Youtube. To właśnie Marek i Janek stoją za jedną z najpopularniejszych serii w Sieci, jakimi są „Wielkie Konflikty”, prowadzą również „Dziennik Internetowy” oraz tworzą dziesiątki innych wyjątkowych materiałów. Na tegorocznym Pyrkonie pojawią się w piątek i będą wcielać się w role prelegentów!

Poznaj naszych prelegentów!

M Grupa Filmowa Darwin, Pyrkon 2018 arek i Janek to aktorzy, producenci i scenarzyści. Obaj są absolwentami Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Marek od zawsze miał umysł pełen pomysłów domagających się urzeczywistnienia. Janek najlepiej czuje się przed kamerą i przy stole montażowym.

Razem są założycielami Grupy Filmowej Darwin, która zajmuje się obróbką i produkcją czarnej materii sprawiającej, że cały wszechświat pozostaje na swoim miejscu. Poza tym, w wolnych chwilach, tworzą krótkie, komediowe formy filmowe, które można zobaczyć w serwisie Youtube.

Podobno kiedyś potrafili zrobić 10 pompek.

Awatar autora

O autorze

Szymon Firlik

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.