Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Horror na Pyrkonie – Graham Masterton odwiedzi Poznań!

 

Graham Masterton, znany głównie dzięki swoim horrorom, jest również wyborowym pisarzem thrillerów, dramatów katastroficznych i eposów historycznych oraz najbardziej rozpoznawalnej na świecie serii poradników seksualnych.

Graham Masterton, Pyrkon 2018

Szybka kariera

W wieku  17 lat został reporterem , a następnie, mając jedynie 24 lata, redaktorem magazynu „Penthouse”. Jego pierwszy horror „The Manitou” został zekranizowany z Tonym Curtisem w roli głównej, a trzy inne spośród jego krótkich powieści zostały przeniesione na ekrany przez Tony’ego Scotta w serii „The Hunger”.

Nie samym horrorem pisarz żyje

Cztery lata temu Graham skierował swoje zainteresowanie na kryminały, a jego powieść „White Bones” sprzedała się w ponad stutysięcznym nakładzie i stała się niezaprzeczalnym fenomenem Kindle’a. Sukces został powielony przez pięć kolejnych bestsellerów o detektyw Katie Maguire. Niedawno spod jego pióra wyszedł makabryczny XVIII-wieczny kryminał zatytułowany „Scarlet Widow”.

Polski debiut

Powieści Grahama zostały opublikowane w Polsce w 1989 roku dzięki jego żonie. Obecnie jest jednym z najbardziej lubianych autorów nominowanym do wielu różnych nagród. Jego najnowszy horror „Ghostvirus” premierę będzie miał w  Polsce w 2018.

Więzienne powieści

Wyszedł z propozycją organizacji konkursu na krótkie powieści dla więźniów polskich placówek karnych, co zaowocowało powstaniem Nagrody Grahama Mastertona „W Więzieniu Pisane”. Konkursy odbyła się po raz pierwszy w tym roku.

Obecnie pisarz pracuje nad kolejnymi horrorami i powieściami kryminalnymi.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love