Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jakub Nowosad na tegorocznym Pyrkonie – liczba prelegentów Strefy Fabularnej zwiększa się!

W Strefie Fabularnej wciąż przybywa osobistości! Grono prelegentów zostało właśnie powiększone o prawdziwego eksperta w temacie RPG. Jakub Nowosad to nie tylko Mistrz gry, ale również organizator konwentów, autor, tłumacz, recenzent, a nawet sędzia. Jego prelekcje skierowane są nie tylko do najbardziej doświadczonych RPG-owców, ale także również do stawiających swoje pierwsze kroki w tej materii. W efekcie stanowią one punkty programu, których nie wypada ominąć!

Jakub Nowosad i jego imponujące CV

Mis Jakub Nowosad, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018 trz gry z ponad 20 letnim doświadczeniem.Zorganizował 17 konwentów, aktywnie promuje RPG i planszówki. Autor settingu “Toy World” do Adventurers! Przetlumaczyl na polski Digital Shades, korektowal polskie wydanie Weird Wars II. Pracował przy serwisach Paradoks i gry-fabularne.pl.

W latach 2013-2017 był sędzią ENnies – jednej z bardziej prestiżowych nagród w światku RPG. W trakcie swojej pracy zrecenzował setki podręczników i wybierając najlepsze z nich.

Aktywnie promuje zdrowe rozmawianie o RPG.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love