Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Magdalena „Cathia” Kozłowska poprowadzi prelekcje w Bloku Filmowo-Serialowym

Magdalena „Cathia” Kozłowska, prelegentka zapraszana Bloku Filmowo-Serialowego, fandomowe ostrogi zdobywała na konwentach już 20 lat temu. Jest redaktorką Star Wars Extreme i gorliwą apologetką Imperium oraz Ciemnej Strony Mocy.

Magdalena "Cathia" Kozłowska, blok filmowo-serialowy, Pyrkon, Star Wars Extreme, prelegent, prelegentka Magdalena „Cathia” Kozłowska, czyli Uśmiechnięta Strona Mocy

Wierna minionka Crowleya, Króla Piekieł, wytrawna znawczyni serialu Supernatural (choć czasem twierdzi, że to już syndrom sztokholmski) i koneserka talentu Petera Cushinga. Na głowie nosi wianek, w głowie ma ogromną wiedzę na temat wszystkiego, co ją pasjonuje, a poznać można ją przede wszystkim po szerokim uśmiechu – to prawdopodobnie najbardziej pozytywna istota, jaką spotkacie w dowolnym fandomie.

Magdalena „Cathia” Kozłowska jest też znana dzięki aktywnej pracy na rzecz portalu Star Wars Extreme, który specjalizuje się w regularnym, codziennym publikowaniu przeróżnych artykułów związanych z „Gwiezdnymi wojnami”. Dzięki pracy jej i wielu innych zafascynowanych wykreowanym przez Georga Lucasa uniwersum redaktorów, SWEX.pl w swych zbiorach posiada już setki artykułów, w tym felietony, zestawienia, artykuły zbiorowe, wywiady, relacje oraz recenzje książek, komiksów, gier i fanfilmów, a nawet opowiadania fanowskie.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love