Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Magdalena Kozak, autorka serii o Nocarzach i Renegatach, odwiedzi Strefę Naukową!

Wszyscy fani twórczości Magdaleny Kozak będą niebywale ucieszeni wiadomością, że pisarka odwiedzi Strefę Naukową podczas tegorocznej edycji Festiwalu. Ogromną popularność zdobyła dzięki serii o Nocarzach i Renegatach, w której skład wchodzą „Nocarz” (debiut literacki Magdy, wydany w 2006 roku) oraz „Renegat”, „Nikt” i „Młody”. Niezwykle ciekawe światy fantastyczne łączą się w twórczości pisarki z wątkami militarno-medycznymi, co z całą pewnością wychodzi Magdzie tak dobrze dzięki jej wykształceniu i doświadczeniu wojskowemu. 

Poznajmy Magdalenę Kozak

mat. wydawcy Fabryka Słów

Z wykształcenia jest lekarzem, specjalizującym się w medycynie ratunkowej. W jej życiu z całą pewnością nie ma za wiele miejsca na nudę – Magda skacze ze spadochronem, strzela, uprawia sporty walki. Jak na lekarza ratunkowego i zawodowego żołnierza wygląda całkiem niewinnie, ale to największy wojownik wśród polskich fantastów. Sprawdzony w ogniu walki, na konwentach i nad klawiaturą.

Obecnie Magda służy w stopniu kapitana w 2. grupie poszukiwawczo- ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Ranna w czasie drugiej tury w Afganistanie, nie zrezygnowała z kolejnych misji. Swoją najnowszą książkę „Minas Warsaw” zaczęła pisać w czasie misji w Kuwejcie.

Jak już wiecie, swoją powieściową przygodę zaczęła od serii o Nocarzach i Renegatach, czyli od przygód dwóch frakcji Wampirów. Kolejne powieści to „Fiolet” (2010), „Paskuda & Co” (2012) i „Łzy diabła” (2015). Twórczość przyniosła jej uznanie, pisarka była kilkakrotnie nominowana do nagrody im. J. A. Zajdla oraz do nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto Magda jest autorką wielu opowiadań. W 2016 roku „Nocarz”, „Renegat”, „Nikt” i „Młody” zostały wydane po angielsku.

Słów kilka o prelekcji Magdy

Podczas Pyrkonu Magda poprowadzi prelekcję zatytułowaną: „Człowiek w przestworzach, czyli fantastyczna medycyna lotnicza i kosmiczna”. Jeśli zastanawialiście się nad kwestiami takimi jak to, co się dzieje z ciałem ludzkim w miarę oddalania się od Matki Ziemi albo jak jest do tego przygotowywany personel latający, to jest to punkt programu, którego nie możecie odpuścić! O tym wszystkim i wielu więcej kwestiach opowie Magdalena Kozak z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, a do tego autorka powieści z działu fantastyki militarnej.

Do zobaczenia na Pyrkonie!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.