Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Maja Lidia Kossakowska zagości w pyrkonowym Bloku Literackim

Maja Lidia Kossakowska zagości w pyrkonowym Bloku Literackim

Maja Lidia Kossakowska debiutowała w 1997 roku opowiadaniem „Mucha”, zamieszczonym na łamach czasopisma „Fenix”. Do jej najpopularniejszych książek należą te o tematyce anielskiej: „Obrońcy Królestwa”, „Siewca Wiatru” oraz „Żarna niebios”.

Maja Lidia Kossakowska, cykl anielski, pisarka, gość, Pyrkon, blok literacki, polska fantastyka Maja Lidia Kossakowska słynie z bestsellerów poświęconych aniołom, ale na koncie ma też wiele innych książek

Wychowała się na klasyce i literaturze amerykańskiej: Faulknerze, Steinbecku, Hemingwayu, Chandlerze, Cortazarze i Llosie. W ciągu swojej kariery wydała już szesnaście książek i wiele opowiadań, za które była wielokrotnie nagradzana. W 2001 roku otrzymała Srebrny Glob w kategorii opowiadanie roku za utwór „Beznogi tancerz”, w 2006 Złotego Kota za cykl anielski. W 2007 Śląkfę dla Twórcy Roku. Ośmiokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla, otrzymała ją w 2007 roku za opowiadanie „Smok tańczy dla Chung Fonga”, oraz w 2012 za powieść „Grillbar Galaktyka”.

Ostatnio ujawniła fascynację mitologią Jakutów, czemu wyraz dała w książce „Ruda sfora”.

Tagi: , , , ,

Od lat uparcie i bez znacznych sukcesów usiłuję wprowadzić w swoim życiu równowagę pomiędzy snem, nauką, książkami, filmami, serialami oraz grami komputerowymi, planszowymi i fabularnymi. Żywię się głównie frytkami, czekoladą oraz nadzieją na to, że wkrótce będę mógł opuścić tę planetę. Czuję dziki i nieokiełznany lęk przed ewokami oraz serialowymi adaptacjami książek. Ale tak poza tym, to jestem optymistą.


Komentarze