Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Mark Morrison i „Zew Cthulhu” na Pyrkonie

Pewnie wielu z Was kojarzy twórczość H.P.Lovecrafta, a w szczególności „Zew Cthulhu”. Jest to opowiadanie, które zapoczątkowało całą serię opowiadań o tym stworze. Na tegorocznym Pyrkonie mamy przyjemność gościć Marka Morrisona, który zajmuje się między innymi pisaniem scenariuszy do gry RPG „Zew Cthulhu”. W Strefie Fabularnej będzie możliwość porozmawiać z Markiem o horrorach oraz przeprowadzić przerażającą rozgrywkę!

Kilka słów o Marku Morrisonie

Mark Morrison

Morrison mieszka w Melbourne z pisarką Penelope Love i dwoma ogarami z Tindalos.  Jego prawdziwą pasją są gry fabularne. Jest współwłaścicielem Campaign Coins, produkującego metalowe monety i żetony do gier stołowych, w tym licencjonowane produkty „Zew Cthulhu”, „Pathfinder”, „Starfinder”, „Shadow of the Demon Lord” i innych RPGów. Pomógł również przy tworzeniu największego turnieju „Warhammera 40 000” w Australii, w którym brało udział 200 graczy!

Gry dla niego to czysta przyjemność

Pracował również nad grami komputerowymi, w tym nad „Transformers” (PS2) i „De Blob” (Wii), oraz dla Atari, THQ i innych wydawców. Napisał także dialog do taktycznej gry science fiction „Ticket to Earth”, oraz brał udział w układaniu fabuły do oficjalnej gry komputerowej „Zew Cthulhu”, tworzonej przez Cyanide Studio dla Focus Home Interactive, czyli jednej z najbardziej oczekiwanych gier roku 2018.

Horror w Orient Expresie

Mark pracował przy „Krainie Snów”, „Mansions of Madness”, „Arkham Unveiled” i „Escape from Innsmouth” H.P. Lovecrafta oraz innych książek z „Chaosium”, w tym redakcję książek do RPGów „Stormbringer” i „Elric”. Jego nową książką jest „Reign of Terror”, która to pochodzi z serii „Zew Cthulhu”. Zostanie wydana w marcu 2018 roku i rozgrywa się podczas rewolucji francuskiej.
Dorobek Morrisona jak widać jest dosyć spory. Nie można jednak zapomnieć, że redagował również ogromną, wciągającą kampanię „Horror w Orient Ekspresie”!

 

Gość zaproszony we współpracy z:

cube pyrkon festiwal fantastyki

Awatar autora

O autorze

Paulina Kotlorz

Lubię kocyk, herbatę, kotki i czekoladę.