Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Kosmiczna wiedza na Pyrkonie! Piotr Kosek – twórca kanału Astrofaza – będzie kolejnym gościem Strefy Naukowej!

W dzieciństwie marzyliście o tym, aby zostać astronautami i przemierzyć wzdłuż i wszerz bezkres kosmosu? Koniecznie odwiedźcie Strefę Naukową, gdzie o kosmosie i nowoczesnych technologiach opowiadać będzie twórca kanału Astrofaza – Piotr Kosek!

Piotr Kosek – kim jest? 

Piotr Kosek od dziecka marzył o tym, aby mieć swój skromny udział w historii astronautyki. Na początku były to oczywiście marzenia o zostaniu astronautą, z których później zrodziła się chęć zostania naukowcem. Jak sam twierdzi, pokonała go jednak królowa nauk, a właściwie dziecięca głupota i niechęć do nauki matematyki. 

Tworząc Astrofazę, chciał zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata oraz jego tajemnic. Sprawić – choć w małym stopniu – by kosmos znów stał się pociągającym tematem. Wierzy, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych mu popularyzatorów astronomii doprowadzą rodzaj ludzki do nowych odkryć i nowego domu. 

Kanał Astrofaza – znajdziecie tam wiedzę

Piotr Kosek Astrofaza

Kanał Astrofaza powstał na początku roku 2015 i od tamtej pory opublikowanych na nim zostało ponad 400 filmów popularno-naukowych. Głównymi tematami poruszanymi na Astrofazie są kosmos, astronomia i astrofizyka oraz astronautyka, a także nowoczesne technologie i technologie jutra.

Widzowie mogą się tu dowiedzieć czegoś zarówno o najnowszych odkryciach w kosmosie, misjach sond i astronautów, jak i o technologiach rodem z SF, które już teraz albo są dostępne, albo powstają pod nie podwaliny. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja i roboty, kolonizacja Marsa, czy odkrycia dotyczące natury czarnych dziur – to wszystko widz znajdzie właśnie w Astrofazie.

Kanał Astrofaza był laureatem nagrody Grand Video Awards 2017 w kategorii Video Popularnonaukowe, zajął drugie miejsce w plebiscycie Tech Awards 2017 w kategorii YouTube oraz został nominowany do nagrody Popularyzator Nauki 2018 w kategorii Media, a także nominowany w dwóch kategoriach do Grand Video Awards 2022.

Nie może Was zabraknąć w Strefie Naukowej! 

Piotr Kosek z pewnością przygotuje dla wszystkich Pyrkonowiczów niezwykle ciekawe tematy, które nie tylko poszerzą wiedzę słuchaczy, ale również rozbudzą ciekawość i chęć eksploracji kosmosu. 

Wsiąkniecie w kosmos niczym światło w czarną dziurę! Żeby poczuć przedsmak tego, o czym będzie mówił Piotr, koniecznie zajrzyjcie na jego kanał na YouTube, nie zapomnijcie też zostawić po sobie ślad na Facebooku oraz Instagramie Astrofazy. A jakby wciąż było Wam mało, to zajrzyjcie na stronę internetową!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.