Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Plejada kolejnych polskich autorów komiksów na Pyrkonie!

Jeżeli myślicie, że nasz Blok Komiksowy ogłosił już wszystkich swoich gości, to jesteście w błędzie! Do poznanych wcześniej nazwisk dołączyła właśnie plejada polskich twórców komiksowych, których prace można czytać zarówno w formie cyfrowej, jak i papierowej.

Klęska urodzaju!

A teraz usiądźcie wygodnie i przyjrzyjcie się tym nazwiskom! Jesteśmy pewni, że znacie ich wszystkich. Zatem wśród naszych gości znaleźli się następujący twórcy:

Anna Kłosowska – gdańszczanka i autorka Odmętów Absurdu. Na pewno kojarzycie urocze stworki, wyposażone w macki i nadmiar oczu, które trafnie komentują otaczającą nas rzeczywistość! Jeśli jeszcze nie znacie jej prac, to koniecznie powinniście to zmienić!

 

Beata „Ari” Smugaj – twórczyni webkomiksu o przygodach średniowiecznych lisków, mieszkających w pałacu z sera, czyli Lisich Spraw. To świetna okazja nie tylko do tego, by zdobyć autograf, ale też dowiedzieć się co nie co na temat tworzenia webkomiksów.

 

Ilona „Kobieta Ślimak” Myszkowska – autorka znana z Chaty wuja Freda, Ślimaczych Opowieści, a także współtwórczyni gry Opowieści z Nyanii. Na Pyrkonie możecie zdobyć jej popis oraz posłuchać o różnicach w tworzeniu komiksu internetowego i papierowego.

 

Katarzyna „Dranka” Stasiowska – niegdyś tworząca komiksowego bloga Smocze Przytulisko, obecnie znana przede wszystkim jako rysowniczka Kawaii Scotland. Za dnia tworzy grafiki do gier mobilnych, w nocy zaś rysuje miłosne przygody młodych Szkotów.

 

Konrad „Koko” Okoński” – fan jazdy na desce, scenarzysta i rysownik Kija w Dupie oraz prowadzący takie podcasty jak: Schwing (wraz z Robertem „Bele” Sienickim) oraz Inside Baseball (z Mateuszem Żarkowskim).

 

Katarzyna „Rynn” Gabrysz – copywriterka, nocny marek i obżartuch, dzieląca się z czytelnikami swoją wizją rzeczywistości na fanpejdżu Rynn Rysuje. Jest fanką łucznictwa tradycyjnego oraz LARPów. 

 

Marianna Maśnik – autorka strony Koty to zło, której celem jest zalanie Internetu rysunkami dziwnych stworzeń. Na dyżurze autografowym będziecie mieć świetną okazję zdobyć jej podpis, zaś na spotkaniu z twórcami webkomiksów podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

 

Marta Jaworska Pyrkon 2018 Gość Blok komiksowy Marta Jaworska – muzyk, youtuberka oraz twórczyni śmiesznych obrazków wrzucanych na fanpejdża Makowe arty. Jej marzeniem jest wanna makaronu oraz bycie cool. Spotkacie ją na dyżurze autografowym, będzie również gościem dyskusji o tworzeniu webkomiksów.

 

Ksenia „Wombat” Potępa – wombacia mama, autorka komiksów internetowych o tłuściutkim Torbaczu i jego przyjaciołach. Za swój największy sukces uważa zaprojektowanie tabliczek o zakazie palenia w warszawskim ZOO.

 

To ostatni komiksowi goście, odwiedzający w tym roku Pyrkon. Nie martwcie się jednak, Blok Komiksowy szykuje jeszcze kilka fantastycznych niespodzianek. Więcej informacji już wkrótce!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.