Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Remigiusz „Wircyn” Maciupa potwierdził swoją obecność na Pyrkonie jako prelegent Bloku Larpowego!

Dbamy o to, by z nami nie można było się nudzić! Kolejną osobą, która wzbogaci program Bloku Larpowego o fenomenalne prelekcje jest Remigiusz „Wircyn” Maciupa. Jeśli chcecie wiedzieć, czym jest „Hardcore Larping”, to jest to świetna okazja, by dowiedzieć się tego u prekursora tego nurtu w Polsce.

Kilka faktów o Remigiuszu

Remigiusz „Wircyn” Maciupa jest przedsiębiorcą, rzemieślnikiem i wizjoneremTo lider projektów młodzieżowych oraz fundraiser (osoba specjalizującą się w pozyskiwaniu funduszy), a także lokalny patriotaJednak na tym nie kończy się jego działalność – jest założycielem Przemyskiej Gildii Fantastyki, organizatorem oraz współorganizatorem wielu konwentów stacjonarnych i larpowych. Tworzy larpy różnej skali, organizuje cykliczne gry miejskie.

Przecierał szlaki!

Jeśli jesteście zainteresowani tematyką „Hardcore Larpingu”, to właśnie nadarzyła się okazja, by dowiedzieć się na jego temat wszystkiego i to u źródła! Remigiusz „Wircyn” Maciupa jest bowiem prekursorem tego nurtu w naszym kraju.

Od 4 lat angażuje się w organizację niemieckiego Drachenfestu, będącego jednym z największych larpów na świecie (5000 uczestników!). Od 2010 roku prowadzi założoną przez siebie Wioskę Fantasy – jedyną w Polsce zadedykowaną larpom i grom terenowym rozbudowaną infrastrukturę – park tematyczny.

Jest jedynym w Polsce profesjonalnym producentem broni larpowej, od 8 lat prowadzi sprzedaż i produkcję wszelkiego rodzaju sprzętu larpowego, buduje również scenografie

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.