Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Specjalistka od cosplayu, czyli Zofia „Zula” Skowrońska gościem Strefy Fabularnej

Strefa Fabularna ma już całkiem zacne grono gości. Miło nam poinformować, że dołącza do niego także Zofia „Zula” Skowrońska.

Zofia Zula Skowrońska Zula Costumes cosplay Maskarada

Człowiek-cosplayowaorkiestra

Zula jest Game designerką larpów oraz organizatorką eventów, specjalizującą się w cosplayu. Jest także administratorką grupy Larp Poland oraz założycielką marki Zula Costumes. Z organizacją Maskarady związana jest nieprzerwanie od 2015 roku i również podczas tej edycji Pyrkonu przygotowuje dla Was fantastyczny show. Też uważacie, że ma mnóstwo na głowie? A to jeszcze nie wszystko! Zula jest też twórcą między innymi festiwalu larpowego Replay oraz konferencji KoLa, sędzią Larpów Najwyższych Lotów 2015 oraz Larpowych Laurów 2017, trenerką szkoleń Lublarp, a także kadrą obozów BT Orion. Do jej gier należą „The Witcher School”, „Ostatni Rejs” oraz „Chłopiec, który”.
Na Pyrkonie zdobyła aż dwie Złote Maski – dla Najlepszego Gracza w 2011  roku oraz w kategorii  Najlepszy Zespół Mistrzów Gry w roku 2013. Jest także laureatką nagrody Larpotworzenie. Nie lubi imbiru, pająków i  memów ze sobą w roli głównej.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.