Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Stanisław Mąderek pojawi się na Pyrkonie jako gość Bloku Filmowo-Serialowego

Stanisław Mąderek, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, od 1999 roku zajmuje się produkcją komputerowych efektów specjalnych, znany jest jako twórca krótkometrażowego filmu „Stars in Black”, na podstawie którego od kilkunastu lat pracuje nad pełnometrażową komedią science-fiction „Gwiazdy w Czerni”.

stanisław mąderek, pyrkon, gość, blok serialowo-filmowy, blok filmowo-serialowy, gwiazdy w czerni

W swojej karierze Stanisław Mąderek przeszedł drogę od operatora do scenarzysty i reżysera

Przygodę z filmem rozpoczynał w TVP, jednak dość szybko zdecydował się zostać niezależnym producentem filmowym i zaczął tworzyć teatry telewizji, seriale, reklamy i teledyski. Stanisław Mąderek od lat zajmuje się produkcją komputerowych efektów specjalnych, jest twórcą krótkometrażowego filmu „Stars in Black” i wykonuje zlecenia dla branży gier komputerowych, reżyserując sesje motion capture oraz skanowania fotogrametrycznego. Nierzadko w ramach współpracy konsultuje też fabułę i elementy rozgrywki, tworzy cut-sceny, loading screeny oraz zwiastuny. Dzięki zdobytemu w ten sposób doświadczeniu od kilkunastu lat prowadzi liczne warsztaty filmowe, wykłada gościnnie na kilku uczelniach oraz zajmuje się profesjonalnymi szkoleniami z dziedziny wystąpień publicznych i współpracy z mediami.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love