Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strefa Fabularna wciąż się rozrasta! Aleksandra “Zsa-Zsa” Tomicka-Kaiper nowym prelegentem zapraszanym!

W Strefie Fabularnej nigdy nie dość ciekawych osobowości! Tym razem informujemy Was z przyjemnością o obecności Aleksandry „Zsa-Zsy” Tomickiej-Kaiper. Jeśli macie ochotę pogawędzić z kimś o Orkonie, to koniecznie pamiętajcie o jej obecności.

Książki, kubki i koty

Z wykształcenia historyk wojskowości, prywatnie miłośniczka książek, posiadaczka dwóch kotów i mnóstwa kubków do herbaty – typowa stara panna, gdyby nie mąż (też larpowiec, poznany na konwencie).

Specjalistka od długich konwentów

Na stałe mieszka w Anglii, co nie przeszkadza jej pojawiać się na różnych wydarzeniach polskiej sceny larpowej i konwentowej. W pierwszego larpa zagrała w 1995 na Szedariadzie i z niego wyniosła fandomową ksywkę. Od 1996 związana z Orkonem, od 2003 również w rolach współ- i organizatora konwentu – z uporem godnym lepszej sprawy stara się ujarzmić chaos dwutygodniowego konwentu. Na koncie ma kilka(naście) larpów, tworzy je od 2002 roku – głównie terenowych, ale też chamberów. W kilkudziesięciu również zagrała.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love