Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Wrota Bloku Literackiego otwierają się przed nowym prelegentem – Milena Wójtowicz przyjeżdża na Pyrkon!

Coraz więcej osób potwierdza swoją obecność w Bloku Literackim! Prelegentem na tegorocznym Pyrkonie będzie Milena Wójtowicz! To pisarka, która zasłynęła powieścią „Podatek” oraz serią „Wrota”. W tym roku wraca na rynek literacki z nową książką! Dla jej fanów Pyrkon 2018 to świetna okazja, by móc zobaczyć ją z bliska. Osoby, które dotychczas nie znały twórczości Mileny Wójtowicz stoją natomiast przed szansą, aby poznać autorkę i doświadczyć jednej z jej niebanalnych prelekcji!

Milena Wójtowicz oraz jej życie i twórczość

Milena Wójtowicz, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018 Milena Wójtowicz – urodzona 4 lipca 1983 roku w Lublinie, zodiakalny Rak, jak ktoś woli horoskop chiński, to Świnia – pisarka, autorka, fantastyki. Absolwentka socjologii na UMCSie w Lublinie, Coachingu w Biznesie, w Wyższej Szkole Biznesu i Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zwierz biurowy, HaeRka i behapówka; tłumaczka nieaktywna, pisarka reaktywowana – jak sama o sobie mówi.

Ma jednego męża i kolekcję 75 smoków (chwilowo 75, bo cały czas się mnożą) jest zadeklarowaną wielbicielką psów, co u autorów fantastyki jest swego rodzaju ewenementem.

Zadebiutowała w internetowym magazynie Esensja opowiadaniem „Bardzo Czarna Dziura”, i „na papierze” opowiadaniem „Wielka Wyprawa Małej Żaby”, które ukazało się w magazynie Science Fiction.

Pierwsza powieść Mileny Wójtowicz: „Podatek” została wydana nakładem lubelskiej „Fabryki Słów” w 2005 roku.  Kolejne powieści opublikowała w tym samym wydawnictwie rok po roku: „Wrota” (2006), „Załatwiaczka” (2007), „Wrota 2” (2008).

Autorka zdobyła serca fanów lekkim stylem, poczuciem humoru i dość przewrotnym traktowaniem stereotypów.

Zamilkła na kilka lat, życiowe burze i prądy nie pozwoliły jej utrzymać się na pisarskim kursie. Po dziesięcioletnie przerwie za sprawą wydawnictwa Jaguar Milena Wójtowicz wraca z nową powieścią, której motywem przewodnim jest oczywiście BHP i to dla nieludzi, bo jak powszechnie wiadomo nienormatywni też muszą przestrzegać przepisów.

W zapowiedziach natomiast długo oczekiwany kolejny tom „Wrót” i wznowienie dwóch pierwszych.

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love