Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Współcześni twórcy komiksów dla dzieci – Marta Falkowska, Maciej Kur i Piotr Bednarczyk – gośćmi Pyrkonu!

Współcześni twórcy komiksów dla dzieci – Marta Falkowska, Maciej Kur i Piotr Bednarczyk – gośćmi Pyrkonu!

Miło jest nam poinformować, że kolejnymi gośćmi bloku komiksowego Pyrkonu będą autorzy znani z pracy nad historiami obrazkowymi skierowanymi dla najmłodszych.

marta falkowska, maciej kur, piotr bednarczyk, egmont, blok komiksowy, pyrkon, lil i put

Marta Falkowska, Maciej Kur i Piotr Bednarczyk to artyści, którzy tworzą swoje dzieła z myślą o dzieciach

Tegoroczny Blok Komiksowy na Pyrkonie odwiedzą Marta Falkowska (znana zarówno ze swoich publikacji niezależnych, jak i tych z konkursu imienia Janusza Christy wydawnictwa Egmont) oraz duet Maciej Kur wraz z Piotrem Bednarczykiem, którzy w 2016 roku dołączyli do wyjątkowego grona twórców tworzących kontynuacje kultowych i legendarnych opowieści o Kajku i Kokoszu Janusza Christy. Ci dwaj utalentowani twórcy stworzyli razem komiks „Lil i Put”, opowiadający o perypetiach dwójki przyjaciół należących do fantastycznej rasy Małoludów, którzy wędrują w poszukiwaniu tanich posiłków i pieniędzy, zwykle pakując się w tarapaty. Kraina Lila i Puta jest pastiszem światów fantasy typowych dla Tolkiena czy gier RPG, pełnego centaurów, wróżek, utopców, krasnoludów, trolli, smoków, magów i wszelakich mitologicznych istot.

Całą grupę będzie można spotkać w piątek, zaś Marta Falkowska, która publikowała swoje krótkie formy komiksowe m.in w „Warchlakach” i poznańskim „DarmoZinie” i od jakiegoś czasu próbuje swoich sił jako redaktorka tworząc zina „Monstwór”, poprowadzi dodatkowe spotkania, o których dowiecie się już niedługo.

 

Tagi: , , ,

Od lat uparcie i bez znacznych sukcesów usiłuję wprowadzić w swoim życiu równowagę pomiędzy snem, nauką, książkami, filmami, serialami oraz grami komputerowymi, planszowymi i fabularnymi. Żywię się głównie frytkami, czekoladą oraz nadzieją na to, że wkrótce będę mógł opuścić tę planetę. Czuję dziki i nieokiełznany lęk przed ewokami oraz serialowymi adaptacjami książek. Ale tak poza tym, to jestem optymistą.


Komentarze