Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Współcześni twórcy komiksów dla dzieci – Marta Falkowska, Maciej Kur i Piotr Bednarczyk – gośćmi Pyrkonu!

Miło jest nam poinformować, że kolejnymi gośćmi bloku komiksowego Pyrkonu będą autorzy znani z pracy nad historiami obrazkowymi skierowanymi dla najmłodszych.

marta falkowska, maciej kur, piotr bednarczyk, egmont, blok komiksowy, pyrkon, lil i put

Marta Falkowska, Maciej Kur i Piotr Bednarczyk to artyści, którzy tworzą swoje dzieła z myślą o dzieciach

Tegoroczny Blok Komiksowy na Pyrkonie odwiedzą Marta Falkowska (znana zarówno ze swoich publikacji niezależnych, jak i tych z konkursu imienia Janusza Christy wydawnictwa Egmont) oraz duet Maciej Kur wraz z Piotrem Bednarczykiem, którzy w 2016 roku dołączyli do wyjątkowego grona twórców tworzących kontynuacje kultowych i legendarnych opowieści o Kajku i Kokoszu Janusza Christy. Ci dwaj utalentowani twórcy stworzyli razem komiks „Lil i Put”, opowiadający o perypetiach dwójki przyjaciół należących do fantastycznej rasy Małoludów, którzy wędrują w poszukiwaniu tanich posiłków i pieniędzy, zwykle pakując się w tarapaty. Kraina Lila i Puta jest pastiszem światów fantasy typowych dla Tolkiena czy gier RPG, pełnego centaurów, wróżek, utopców, krasnoludów, trolli, smoków, magów i wszelakich mitologicznych istot.

Całą grupę będzie można spotkać w piątek, zaś Marta Falkowska, która publikowała swoje krótkie formy komiksowe m.in w „Warchlakach” i poznańskim „DarmoZinie” i od jakiegoś czasu próbuje swoich sił jako redaktorka tworząc zina „Monstwór”, poprowadzi dodatkowe spotkania, o których dowiecie się już niedługo.

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love