Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl
ProgramLineup Kup bilet

Strona główna » Strefa Festiwalowa – Inicjatywy Fanowskie

Strefa Festiwalowa – Inicjatywy Fanowskie

Chcecie stać się częścią Inicjatyw Fanowskich? Właśnie ruszył formularz zgłoszeń!
Zgłoszenie inicjatyw fanowskich 2023

STOISKA GRUP I ORGANIZACJI ZWIĄZANYCH Z FANTASTYKĄ

orkon, pyrkon, strefa fantastycznych inicjatyw, inicjatywy, konwenty, fantasy polska, żupan, szlachta

Działasz na rzecz fandomu? Chcesz promować swój konwent lub inną fenomenalną inicjatywę? Strefa Festiwalowa Inicjatyw Fanowskich jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie! To przestrzeń, która powstała z myślą o organizacjach, stowarzyszeniach i grupach, które non-profit działają na rzecz propagowania naszej wspólnej pasji – fantastyki. Tutaj mogą zaprezentować światu swoje wydarzenie, zachęcając innych do uczestnictwa w nim i kto wie może znaleźć nowych członków lub osoby zainteresowane współpracą.

A może dopiero zaczynasz przygodę z konwentami i chciałbyś dowiedzieć się o nich nieco więcej? Szukasz grupy, która organizuje ciekawe wydarzenia w Twojej okolicy? Chciałbyś jakoś rozkręcić fantastykę w rodzinnym mieście? Nic prostszego! Koniecznie odwiedź Strefę Festiwalową Inicjatyw Fanowskich, by osobiście spotkać się z organizatorami wydarzeń, członkami stowarzyszeń oraz fantastycznie zakręconymi ludźmi. Jeśli szukasz osób o podobnych zainteresowaniach, to nie mogłeś trafić lepiej.

Grupy i organizacje w trakcie Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2022

Manda’Yaim i Polish Clone Troopers Squad

Manda’Yaim i Polish Clone Troopers Squad to polskie, fanowskie organizacje. Pierwsza powstała 15 lat temu grupuje fanów i fanki Mandalorian, druga powstała w tym roku skupia się przede wszystkim na odwzorowywaniu żołnierzy Wielkiej Armii Republiki – potocznie zwanych klonami. Manda’Yaim skupia się na grupowaniu fanów i fanek Mandalorian, a także rozpowszechnianiu i gromadzeniu wiedzy Mandalorianach, ich kulturze i zwyczajach. Polish Clone Troopers Squad  poświęca się działalności charytatywno-kostiumowej, a także roleplayowej formie zabawy.  Ze względu na tematyczne podobieństwo oraz powiązania między Mandalorianami i klonami obie organizacje zdecydowały o wspólnym wystąpieniu na Pyrkonie. Program oferowany przez obie organizacje zakłada atrakcje dla młodszych i starszych, m.in gry terenowe, strzelnicę, turniej w pazaaka i oczywiście możliwość spotkania osób w strojach z uniwersum Star Wars i poczucia klimatu rodem z mandaloriańskich obozów i koszar Wielkiej Armii Republiki.

Wyprawa Rycerska Talabeclandu

Wyprawa Rycerska Talabeclandu – grupa larpowa skupiona wokół bitewnych larpów w świecie warhammera. W naszych szeregach znajduje się cała świta naszej aktualnej przywódczyni – Jej Łaskawości Glorii Donn, baronessy Lieske: Rycerze Zakonu Jelenia, ich giermkowie oraz paziowie, pozostali rycerze, knechci i milicjanci, duchowieństwo starej wiary, medycy i służba oraz postacie specjalne (takie jak np. czarodziejka jadeitu). Kładziemy duży nacisk na odgrywanie swoich postaci, mamy bogaty lore ekipy, własny obóz, sprzęt do pożyczenia, wsparcie dla nowych graczy. Poza wyjazdami na larpy bitewne organizujemy własne larpy fabularne, treningi, manewry i zjazdy, sesje rpg, warsztaty z odgrywania i improwizacji. Działamy głównie na terenie południowej Polski – Śląsk, Wrocław, Kraków, Rzeszów.

NanoKarrin

NanoKarrin to polska grupa fandubbingowa działająca już przeszło 13 lat. Jej członkowie współpracują, przeważnie przez internet, tworząc polskie tłumaczenia piosenek, animacji, filmów i seriali, głównie, ale nie wyłącznie, pochodzenia japońskiego. Grupa udziela się też na konwentach i innych imprezach, organizując atrakcje związane ze swoją działalnością.

Jeśli chcesz podłożyć głos pod postać z kreskówki, nagrać się do jednego z naszych bajkowych coverów lub posłuchać koncertu na żywo, koniecznie zajrzyj na stoisko grupy dubbingowej NanoKarrin!

Wrocławskie Dni Fantastyki

Pobudź swoją wyobraźnię, odkurz starą różdżkę, spakuj słowiański bestiariusz i fasolki wszystkich smaków do plecaka i przybywaj! Już od 26 sierpnia Wrocławskie Dni Fantastyki zabiorą Was w podróż po Granicach Magii!  XVIII edycja DF-ów skupi się na elementach słowiańskiego folkloru, mitów, baśni i legend, zahaczając o motywy magiczne w przyrodzie i realizm magiczny, a na fantastycznych postaciach czyniących magię kończąc. Specjalnie dla Was podczas Pyrkonu 2022 organizujemy grę terenową pełną magicznych zagadek! Po więcej informacji zapraszamy na naszego fanpage’a!

Orkon – Konwent Larpów Terenowych

Wszystko zaczęło się w 1991 roku, kiedy krakowski Klub Miłośników Fantastyki SCAS postanowił zorganizować grę na żywo. Gra odbyła się we wrześniu i trwała 1 dzień – to był pierwszy Orkon, najstarszy polski i jeden z najstarszych na świecie konwentu larpów terenowych. 

Orkon to kilkanaście larpów – w tym roku 17, w tym trzy dwudniowe i trzydniowa Gra Główna, której świat jest kontynuowany od 31 lat – oraz inne atrakcje (warsztaty, koncerty itd.), a to wszystko w pięknej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

Orkonujemy już 331 dni, a przez konwent przewinęły się setki osób – wiele z nich zaczynało z nami swoją przygodę larpową, niektórzy nadal wracają, a cały czas przyjeżdżają nowi. Na Orkonie można spotkać ludzi w różnym wieku, różnych zajęć i zawodów, bo okazuje się, że spędzenie dwóch tygodni z widywanymi (niekiedy) raz do roku znajomymi i oderwanie od codzienności, mieszkanie pod namiotem i granie w gry terenowe to nie tylko domena młodych ludzi.

START FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Wspólnymi siłami tworzycie konwent? Działacie non-profit na rzecz szerzenia fantastyki? A może organizujecie inną fantastyczną inicjatywę? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to niezawodny znak, że… nie jesteś mugolem! Koniecznie więc zapoznaj się z regulaminem Strefy Festiwalowej Inicjatyw Fanowskich i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Wybrane grupy otrzymają wejściówki na Pyrkon oraz stoisko do zagospodarowania. Nie zwlekajcie, nie ma na co czekać! 

REGULAMIN STREFY FANTASTYCZNYCH INICJATYW 2022

Od Pyrkonu 2022 zgłoszenia do Strefy Fantastycznych Inicjatyw zbieramy za pomocą Formularza zgłaszania punktu programu. Znajdziesz go TUTAJ