Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Konkurs Fantastycznie Utalentowani

Konkurs Fantastycznie Utalentowani

Konkurs Fantastycznie Utalentowani to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Festiwal Fantastyki Pyrkon, które ma na celu promowanie nowych talentów w polskiej literaturze fantastycznej. Celem plebiscytu jest bowiem promowanie dobrej polskiej literatury poprzez pyrkonowe social media, a także podczas trwania Festiwalu Fantastyki Pyrkon oraz przedstawienie laureata lub laureatów pyrkonowej społeczności. Konkurs jest skierowany do autorów, którzy debiutowali w roku 2023 oraz tych jak na razie mniej znanych na scenie polskiej fantastyki – będzie to dla nich idealna okazja, aby zaprezentować swoje dzieła szerokiej społeczności miłośników fantastyki. Podczas każdej edycji Pyrkonu wziąć udział w konkursie będą mogli autorzy tworzący w innych gałęziach fantastyki, co pozwoli wypromować artystów z różnych jej dziedzin. W ramach pierwszej edycji konkursu skoncentrujemy się na literaturze fantastycznej, obejmującej takie gatunki jak: fantasy, science-fiction, literatura grozy czy paranormal fantasy.

Warunki przystąpienia do Konkursu Fantastycznie Utalentowani

Warunki uczestnictwa w Konkursie Fantastycznie Utalentowani są proste i przystępne – zgłoszenie do konkursu może odbyć się dwoma ścieżkami. To Wy, autorzy, możecie zgłosić swoje publikacje do konkursu. Może to także zrobić wydawnictwo, które odpowiada za wydanie Waszej książki.

Wszystkie zgłoszenia dotyczące pierwszej edycji konkursu przyjmowane będą od 1 stycznia 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku, a uwzględniane będą tylko książki wydane w bieżącym roku.

Liczba laureatów zostanie ustalona przez komisję konkursową w drugiej połowie stycznia 2024 roku. Dodatkowo na kanałach Pyrkonu zostanie ogłoszony plebiscyt na nagrodę Pyrkonowiczów (około lutego 2024).

W styczniu nastąpi głosowanie kapituły na laureatów. Jury wybierze wtedy 4-6 tytułów, które zostaną w lutym przedstawione Pyrkonowiczom i poddane pod ich głosowanie na nagrodę publiczności. 

Na tym nie koniec. Podczas Pyrkonu odbędzie się również Gala, w czasie której zostaną wręczone statuetki dla zwycięzców Konkursu Fantastycznie Utalentowani, co będzie świetną okazją dla Was, aby pokazać się szerszej publiczności.

Wszelkie potrzebne informacje o Konkursie Fantastycznie Utalentowani znajdziecie w jego REGULAMINIE.

Zatem jeżeli jesteś autorem fantastyki i marzysz o tym, aby Twoje dzieło znalazło się na liście fantastycznie utalentowanych twórców, to Konkurs Fantastycznie Utalentowani to świetna okazja, aby rozpocząć swoją literacką karierę lub zdobyć uznanie dla swoich dotychczasowych osiągnięć. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i do udziału w tej fascynującej przygodzie!