Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Blok Fantastyki Dalekowschodniej nadal zaskakuje – Dorota „bayushi” Barańska prelegentką na Pyrkonie!

Kolejni prelegenci potwierdzają swój udział w Bloku Fantastyki Dalekowschodniej! Na nadchodzącym wielkimi krokami Pyrkonie zjawi się Dorota „bayushi” Barańska! To prawdziwy ekspert w temacie Japonii, jej społeczeństwa i popkultury. Każdy, kto chce choć trochę bliżej poznać kraj samurajów, powinien jak najszybciej udać się na jej prelekcję!

Dorota „bayushi” Barańska i jej résumé

Dorota „bayushi” Barańska, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018 Dorota „bayushi” Barańska – Japonią zafascynowana od tak dawna, że sama już nie pamięta od czego się wszystko zaczęło. Obroniła doktorat, grając na konsoli w japońskie survival horrory. Zakochana w Japonii nadprzyrodzonej, ale też śledząca na bieżąco społeczne problemy i zjawiska. Autorka książki „Brak absolutu. Pojęcia dobra i zła w popkulturze japońskiej”. Uwielbia również japońską kuchnię, zwłaszcza okonomiyaki i inari sushi.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love