Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Xawery Żuławski: Reżyser z Wielkim Jantarem i Złotym Pazurem zawita na Pyrkon!

Polski reżyser, scenarzysta i producent Xawery Żuławski dołącza do grona wyjątkowych gości Pyrkonu w tym roku. Znany ze swojego wszechstronnego talentu oraz unikalnego podejścia do sztuki filmowej, Żuławski jest postacią, której osiągnięcia z pewnością przyciągną uwagę fanów kina fantastycznego.

Żuławski to twórca o wszechstronnym talencie, który śmiało eksploruje różne gatunki filmowe. Jego najnowsze dzieło, „Apokawixa”, to szalony, brawurowy i niekonwencjonalny film o zombie, który w sprytny sposób komentuje tematykę pandemii oraz innych wyzwań cywilizacyjnych. Produkcja ta zdobyła Złotego Pazura na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także zyskała uznanie zarówno wśród publiczności, jak i krytyków filmowych.

Fot. Jacek Poremba/Shootme

Spotkanie z twórcą

Na Pyrkonie będziecie mieli niepowtarzalną okazję, aby spotkać się z Xawerym Żuławskim osobiście! Podczas prelekcji reżyser opowie o swojej pracy nad „Apokawixą” i innych swoich filmach. Będzie też czas na pytania z publiczności.

Nie przegapcie tej okazji!

Spotkanie z Xawerym Żuławskim to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników kina. Dopełnieniem tej przygody będzie seans “Apokawixy” w naszym Kinie Plenerowym. Już teraz zarezerwujcie czas w swoich kalendarzach!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.