Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Mój pierwszy Pyrkon

Mój pierwszy Pyrkon

Jeśli szukasz kompedium najważniejszych informacji jak zacząć swoją przygodę z Pyrkonem, trafiłeś w idealne miejsce!

Najbliższy, dwudziesty już Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się w dniach 8-10 maja 2020 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Kodeks Pyrkonu

Pragniemy, aby podczas trwania Pyrkonu każdy czuł się dobrze i mile wspominał swój udział w festiwalu. W Kodeksie Pyrkonu znajdziesz wszystkie ważne informacje o tym, jak postępować względem innych i jak zachowywać się w trakcie imprezy.

Blok dla początkujących – od tego warto zacząć!

Jeśli pragniesz wejść do świata fantastyki, kojarzysz pojedyncze tytuły i chcesz się dowiedzieć, do jakich uniwersum przynależą albo poznać fantastyczny żargon, z którym nie miałeś jeszcze do czynienia, to Blok dla początkujących jest idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z naszym Festiwalem. Krótkie prelekcje wprowadzą Cię w świat literatury fantastycznej, komiksu, gier czy filmu. Program w tym bloku składa się z krótszych i cyklicznych wykładów, dlatego nic straconego jeśli się na któryś spóźnisz.

Nocleg na terenie Festiwalu

W czasie trwania Pyrkonu pawilony 3 oraz 3A będą pełniły rolę Sleep Roomu, czyli miejsc, w których każdy uczestnik festiwalu będzie mógł znaleźć dla siebie i swojego śpiwora wygodny kawałek podłogi. Niezwykle ważnym jest, że antresola w pawilonie 3 jest całkowicie zarezerwowana dla wolontariuszy Pyrkonu. Jeśli wiec nie biegasz dzielnie w pomarańczowej koszulce, nie będzie Ci dane podziwiać widoków z góry. 😉

Pawilony 3 i 3A otwarte będą już od godziny 10:00 w piątek, tak aby każdy miał czas, by zająć sobie miejsce jeszcze przez rozpoczęciem pyrkonowych atrakcji.

W obu pawilonach postawione zostaną po dwa kontenery prysznicowe dostępne dla uczestników Pyrkonu. Przy wejściu na antresolę w pawilonie 3 będzie stał kontener prysznicowy zarezerwowany wyłącznie dla wolontariuszy. Dodatkowo na zewnątrz pawilonu 3A  postawiony zostanie kontener WC.

W czasie korzystania ze Sleep Roomu obowiązują między innymi następujące zasady:

  • zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu i innych używek,
  • zakaz rozstawiania namiotów, fortów lub jakichkolwiek innych konstrukcji, które ograniczają organizatorom pole widzenia,
  • cisza nocna,
  • zakaz korzystania z prądu (stwarza to sytuację niebezpieczną dla całego pawilonu);
  • z prądu korzystać będzie można jedynie w wyznaczonym przez organizatorów punkcie. Punkt ten będzie znajdował się przy wejściu na antresolę w pawilonie 3. Jest to jedyne miejsce, w którym będzie można podłączyć się do prądu, na przykład w celu naładowania telefonu. Także w tym miejscu rozstawione będą czajniki z gorącą wodą.

Regulamin obowiązuje na terenie całego Sleep Roomu.

Pełna wersja Regulaminu Slepp Roomu na Pyrkonie 2019 dostępna jest tutaj.

 

Obejrzyj film Szafy z Komiksami i dowiedz się, jak przygotować się na Pyrkon! 🙂

Jak przygotować się na Pyrkon?

100 zł zniżki na pierwszą rezerwację noclegu przez Airbnb (na kwotę 300 zł lub więcej) https://www.airbnb.pl/c/jtumanowicz?s=8 Więc powiadasz, że chcesz jechać na Pyrkon? Niestety nie wystarczy wsiąść do pociągu byle jakiego. Dziesiątki sal, setki godzin atrakcji i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających to skala przyćmiewająca inne festiwale popkulturowe.