Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Mój pierwszy Pyrkon

Mój pierwszy Pyrkon

Jeśli szukasz kompendium najważniejszych informacji jak zacząć swoją przygodę z Pyrkonem, trafiłeś w idealne miejsce!

Najbliższy, dwudziesty już Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się w dniach 14-16 maja 2021 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Strefa wypoczynkowa na terenie Festiwalu

W czasie trwania Pyrkonu pawilony 3 oraz 3A będą pełniły rolę strefy wypoczynkowej, czyli miejsca, w którym będzie można znaleźć dla siebie i swojego kocyka wygodny kawałek podłogi. 

Od tego roku, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, Strefa Wypoczynkowa jest oddzielną, płatną strefą. Wstęp do niej będzie możliwy wyłącznie dla osób, które zakupiły odpowiedni bilet. 

W zeszłym roku byliśmy zmuszeni do zamknięcia pawilonów 3 i 3A w sobotę, ponieważ skończyło się w nich miejsce. Zgłaszano nam również przypadki kradzieży pozostawionych w pawilonach rzeczy. 

Zmiany, które wprowadziliśmy w tym roku, mają na celu danie Wam przed przyjazdem na imprezę pewności, czy będziecie mieli miejsce w Strefie Wypoczynkowej bez względu na to, kiedy pojawicie się na Pyrkonie.
Kontrola wejścia oraz dodatkowa ochrona pozwoli nam także na zapewnienie większego bezpieczeństwa na terenie pawilonów tak, abyście mogli odpoczywać w spokoju 😉

Bilet do Strefy Wypoczynkowej możecie kupić wyłącznie przy zakupie trzydniowej wejściówki na Festiwal. Do każdej takiej wejściówki możliwy jest zakup jednego biletu wstępu na Strefę Wypoczynkową.
Ponieważ  w tym roku liczba miejsc w pawilonie 3 i 3A jest ograniczona, zakup biletu do strefy możliwy będzie do momentu ich wyczerpania. O wyczerpaniu puli biletów będziemy Was informować.

Bilet do Strefy Wypoczynkowej kosztuje 10 zł i podlega wymianie na opaskę, która pozwoli Wam wejść do pawilonów 3 i 3A. Wymiana będzie dokonywana przy wejściu na imprezę.

Pamiętajcie, bez opaski nie wejdziecie na teren Strefy Wypoczynkowej. Jeśli nie kupicie odpowiedniego biletu, musicie zapewnić sobie miejsce odpoczynku poza terenem Pyrkonu.

Niezwykle ważnym jest, że antresola w pawilonie 3 jest całkowicie zarezerwowana dla wolontariuszy Pyrkonu. Jeśli więc nie biegasz dzielnie w pomarańczowej koszulce, nie będzie Ci dane podziwiać widoków z góry. 😉

W obu pawilonach postawione zostaną kontenery prysznicowe. Przy wejściu na antresolę w pawilonie 3 będzie stał kontener prysznicowy zarezerwowany wyłącznie dla wolontariuszy. Dodatkowo na zewnątrz pawilonu 3A  postawione zostaną kontenery WC.

W czasie korzystania ze strefy wypoczynkowej obowiązują między innymi następujące zasady:

  • zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu i innych używek,
  • zakaz rozstawiania namiotów, fortów lub jakichkolwiek innych konstrukcji, które ograniczają organizatorom pole widzenia,
  • cisza nocna,
  • zakaz korzystania z prądu (stwarza to sytuację niebezpieczną dla całego pawilonu);
  • z prądu korzystać będzie można jedynie w wyznaczonym przez organizatorów punkcie. Punkt ten będzie znajdował się przy wejściu na antresolę w pawilonie 3. Jest to jedyne miejsce, w którym będzie można podłączyć się do prądu, na przykład w celu naładowania telefonu. Także w tym miejscu rozstawione będą czajniki z gorącą wodą.

Regulamin obowiązuje na terenie całej strefy wypoczynkowej.

Kodeks Pyrkonu

Pragniemy, aby podczas trwania Pyrkonu każdy czuł się dobrze i mile wspominał swój udział w festiwalu. W Kodeksie Pyrkonu znajdziesz wszystkie ważne informacje o tym, jak postępować względem innych i jak zachowywać się w trakcie imprezy.

Blok dla początkujących – od tego warto zacząć!

Jeśli pragniesz wejść do świata fantastyki, kojarzysz pojedyncze tytuły i chcesz się dowiedzieć, do jakich uniwersum przynależą albo poznać fantastyczny żargon, z którym nie miałeś jeszcze do czynienia, to Blok dla początkujących jest idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z naszym Festiwalem. Krótkie prelekcje wprowadzą Cię w świat literatury fantastycznej, komiksu, gier czy filmu. Program w tym bloku składa się z krótszych i cyklicznych wykładów, dlatego nic straconego jeśli się na któryś spóźnisz.

Obejrzyj film Szafy z Komiksami i dowiedz się, jak przygotować się na Pyrkon! 🙂

Jak przygotować się na Pyrkon?

100 zł zniżki na pierwszą rezerwację noclegu przez Airbnb (na kwotę 300 zł lub więcej) https://www.airbnb.pl/c/jtumanowicz?s=8 Więc powiadasz, że chcesz jechać na Pyrkon? Niestety nie wystarczy wsiąść do pociągu byle jakiego. Dziesiątki sal, setki godzin atrakcji i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających to skala przyćmiewająca inne festiwale popkulturowe.