Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Pyrkonowy Targ Letni

Pyrkonowy Targ Letni

Pyrkonowy Targ Letni

Pyrkonowy Targ Letni to odbywająca się u schyłku lata, 14-15.08.2021, organizowana wraz z grupą MTP, impreza dla wszystkich fantastów. Pozwoli na ponowne zebranie w jednym miejscu miłośników fantastyki, na zobaczenie długo niewidzianych znajomych, na prowadzenie niekończących się rozmów o pasjach w targowej strefie gastronomicznej i oczywiście na szalone fantastyczne zakupy.

To przestrzeń umożliwiająca spotkanie miłośników fantastyki z wystawcami oferującymi książki, gry, gadżety, unikalne wyroby rękodzielnicze i wszystkie inne rzeczy, które pozwalają na doświadczanie fantastyki w bardziej rzeczywisty, fizyczny sposób. 

Do zobaczenia w sierpniu!

Wejście na Pyrkonowy Targ Letni znajduje się od strony Dworca Głównego, w Holu Wschodnim.

Bilety

Kup bilet w przedsprzedaży!

Przedsprzedaż (do 13 sierpnia 2021)

Bilety normalne – 15 zł

Dzieci od 6. do 13. roku życia – 7,50 zł

Sprzedaż w dniu imprezy

Bilety normalne – 20 zł

Dzieci od 6. do 13. roku życia – 10 zł

Wstęp darmowy na imprezę przysługuje dzieciom do 6. roku życia.

Uwaga! Bilety na Pyrkonowy Targ Letni są jednodniowe i jednorazowego wstępu!

Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na teren Targu w godzinach:
– w sobotę, 14 sierpnia 2021 od 10:00 do 22:00;
– w niedzielę, 15 sierpnia 2021 od 10:00 do 20:00.

Atrakcje

Godzinowy program atrakcji znajdziecie TUTAJ

Cosplay – Konkurs i pokaz strojów

Cosplay jest nieodłączną częścią każdego Pyrkonu, dlatego właśnie również na naszym Pyrkonowym Targu Letnim nie mogło go zabraknąć! Przygotowaliśmy dla Was aż dwie cosplayowe atrakcje – konkurs cosplay i pokaz, w którym może wziąć udział każdy Pyrkonowicz.

Więcej o tych atrakcjach przeczytacie w zakładce Cosplay na Pyrkonowym Targu Letnim

Games Room

W games roomie spośród dziesiątek tytułów znajdziecie propozycje dla dwóch, czterech, a nawet i ośmiu graczy! Zagracie w planszówki dobrze znane przez wszystkich, ale także te, które już nie każdy kojarzy, z przystępną mechaniką, lub o wysokim progu wejścia, umacniające więzi poprzez kooperacje, albo nastawione na rywalizację versusy.

Piknik na Betonie

Piknik na Betonie to zewnętrzna strefa relaksu, w której możecie usiąść, odsapnąć od emocjonujących zakupów i atrakcji, porozmawiać ze znajomymi i wychillować. Na miejscu będą na Was czekać leżaczki, pufy i nasz fantastyczny wielki dmuchany ork Pork!

Teatr Wielki w Poznaniu

Stoisko Teatr Wielkiego im. Stanisława Moniuszki pokaże Wam, że opera też może być fantastyczna! Zobaczycie jak powstają charakteryzacje, które bez problemu mogłyby pojawić się na pokazie cosplay, odkryjcie znane fantastyczne motywy, które można odnaleźć w operze i dowiedzcie się, jak pracować swoim głosem, by Wasze okrzyki bojowe i magiczne formuły brzmiały donośnie, jak nigdy dotąd. A przy okazji będziecie mieć okazję zawalczyć w operowych zmaganiach wiedzowych i zgarnąć stertę gadżetów i nagród.

Tor przeszkód Dirty Sparrows

Dirty Sparrows i ich toru przeszkód stałym bywalcom Pyrkonów nie trzeba przedstawiać. Wróbelki to nasi starzy przyjaciele, którzy wystawiają się na Placu Marka już od wielu edycji Festiwalu i dostarczają Wam porcji adrenaliny i zakwasów. Na Pyrkonowym Targu Letnim i ponownie rzucą Wam wyzwanie! W skład ich toru wchodzić będzie ściana o wymiarach 2×2 metry, dwie równoważnie, ciężary do przeniesienia i dywan z opon.

Strefa Gier Retro

Jeśli natomiast chcielibyście cofnąć się do czasów młodości lub nawet wcześniejszych, to będzie na Was czekać Strefa Gier Retro, organizowana wraz z Allegro Lokalnie! Zobaczycie tam kultowe sprzęty i gry, którym wybiło już ćwierć wieku! Wszystko jest jak najbardziej sprawne, a księżniczka już czeka na wąsatego hydraulika, który uratuje ją z zamku.

Stoisko Percivala

Na Pyrkonowym Targu Letnim pojawi się też znany z występów na wielu edycjach Pyrkonu i oczywiście z muzyki do “Wiedźmina 3: Dziki Gon” zespół Percival. To wyjątkowa okazja, by spotkać się z członkami zespołu na ich stoisku, zamienić z nimi kilka słów i zdobyć ich autografy oraz merch.

Wystawcy

Pyrkonowy Targ Letni, nie mógłby być Targiem bez Wystawców! Ich pełną listę znajdziecie na osobnej podstronie. Czeka Was hala pełna książek, rękodzieła, gadżetów, gier planszowych, figurek i wszystkiego, co w Krainie Wystawców najlepsze!

Strefa RPG

Na fanów RPG na Targu będzie czekała na Was Strefa RPG organizowana przez Black Monka, Rebela i Copernicus Corporation. Zagracie tam w Zew Cthulhu, Dungeons & Dragons i Warhammera.

Wioska Dalekowschodnia

Nie zabraknie również atrakcji w klimacie dalekiego wschodu! Na pyrtargach pojawi się Wioska Dalekowschodnia z mnóstwem atrakcji w klimacie japońskiego letniego festynu, a także Project:League , fanowska inicjatywa w formie wioski, która przybliży nieco uniwersum gry.

Warsztaty z rękodzieła

Dla fanów klimatu postapokalipsy i tych, którzy nade wszystko cenią ekologię mamy za to warsztaty z tworzenia ekologicznego rękodzieła -biżuterii i akcesoriów z materiałów z upcyklingu, które przygotowuje Wasted Couture. Każdy z uczestników będzie mógł wybrać projekt, który chciałby stworzyć dla siebie – i wykonać go własnoręcznie pod okiem projektantek. Udział w warsztatach będziecie mogli wziąć w sobotę w godzinach 11.00-13.00 lub 14.00-16.00 w wyznaczonej strefie Games Roomie.

PYRApokalipsa

Fani bitewniaków także nie będą się nudzić! Niekończące się hordy Xenos, plugawe konstrukty Heretyków i obrzydliwi mutanci stają do walki przeciwko Obrońcom Imperium Człowieka, na nieskończonej liczbie frontów miliona światów. Jak daleko sięgają macki Kultu Genokradów, czy czerwone jest szybsze, czy Dark Angels są bardziej lojalni niż Alfa Legion? icie zobaczyć to bitewniakowa strefa PYRApokalipsy w Games Roomie jest czymś, co koniecznie musicie odwiedzić! 

Najlepsze piosenki z kreskówek na żywo Greatest Hits

Najlepsze piosenki z kreskówek na żywo wracają, aby ponownie zabrać Was w świat najwspanialszych animacji z dzieciństwa oraz celebrować współczesne produkcje, które podbijają nasze serca. Przygotujcie struny głosowe i emocje na podróż przez wybrane przez nas piosenki, jakie mieliśmy już okazję razem śpiewać przez ostatnich kilka lat. Koncert odbędzie się na scenie w pawilonie 3 w sobotę o godzinie 15:00.

Zasady bezpieczeństwa na Pyrkonowym Targu Letnim

Regulamin Pyrkonowego Targu Letniego

Zgoda rodzica/opiekuna osoby nieletniej