Strefa Mangi i Anime
Serce Strefy Mangi i Anime bije pełne entuzjazmu, a to dzięki wyjątkowym prelegentom oraz niesamowitym inicjatywom, które zaserwują Wam fantastyczne atrakcje. Tutaj przenikniecie w świat (pop)kultury Dalekiego Wschodu, gdzie tematyka jest równie szeroka jak otwarta przestrzeń wszechświata! Wspólnie zdecydujecie, jakie serie warto oglądać/czytać, a także, zagłębicie się w obszary k-popu, bieżących tematów obiegających fandom, a nawet zanurzycie się w tradycje fascynujących krain Azji Wschodniej.
O Strefie Mangi i Anime można by pisać godzinami, jednak nie od tego jest wstęp. Zapraszamy do zapoznania się, co znajdziecie w niej w roku 2025!
Strefa Mangi i Anime na Pyrkonie
Azja jest ogromna. Tak jak Strefa Mangi i Anime!
Zazwyczaj w jednej hali targowej jest jedna lub dwie strefy. No, może czasem trzy, bo tak rozległa jest ogólnie pojęta fantastyka! A co jeśli powiemy Wam, że w przypadku Strefy Mangi i Anime jest na odwrót? Głównym jej pawilonem jest hala 7., jednak jej macki sięgają w różne zakątki terenu Targów. To tylko pokazuje, jak na przestrzeni lat Manga i Anime zostały spopularyzowane w Polsce… i na Pyrkonie!
Jak co roku – nie zabraknie porywających tłumy koncertów tematycznych na Scenie Plenerowej. A może marzycie, by przeżyć przygody niczym bohaterowie anime „3-gatsu no Lion” czy „Hikaru no Go”? W takim razie spróbujcie swoich sił w tradycyjnych grach japońskich: Go, Shogi i Mahjong! Powrócą także znane Wam już „Chibi-Strefy”, czyli miejsca, gdzie grupy miłośników japońskiej popkultury – od fanów dla fanów – dzielą się swoimi doświadczeniami, prowadzą fantastyczne atrakcje, a także tworzą przestrzeń, gdzie każdy fan kultury azjatyckiej znajdzie coś dla siebie!
Kogo mogliśmy usłyszeć na poprzednich edycjach Pyrkonu?
Na naszej scenie pojawili się artyści, którzy zachwycili fanów zarówno indywidualnymi występami, jak i koncertami pełnymi energii. Każdy z nich wniósł coś wyjątkowego, tworząc chwile, które na długo zapisały się w pamięci uczestników Pyrkonu. Jak myślicie, co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?
MindaRyn – wokalistka, której śpiew można usłyszeć w takich anime jak „Tensura”, „Arifureta” albo „ULTRAMAN BLAZER”.
Burnout Syndromes – zespół stojący za utworami do między innymi „Haikyu!!”, „Dr. STONE” i „Gintama”.
Haruna Luna – Od czasów nastoletnich aktywnie działa jako modelka dla magazynu „KERA”. Zadebiutowała w maju 2012 roku piosenką „Sora wa Takaku Kaze wa Utau”.
Mili – Produkują muzykę różnych gatunków – od klasyki przez rocka, pop, techno, po jazz. Są najbardziej znani ze swoich piosenek z anime „Goblin Slayer” i „Ghost in the Shell: SAC_2045” oraz gier „Library of Ruina”, „ENDER LILIES” i „Deemo”.