
Strefa Filmowo-Serialowa
Strefa Filmowo-Serialowa to miejsca, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nieważne, czy już dobrze wiecie, czego szukacie, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę w filmowo-serialowym świecie. Nieważne, czy jesteście fanami Marvela czy DC. I w końcu nieważne, czy marzy wam się spotkanie z ulubionym aktorem czy chcecie przez całą noc oglądać filmy na dużym ekranie. Wszystko to znajdziecie właśnie w Strefie Filmowo-Serialowej.
STREFA FILMOWO-SERIALOWA NA PYRKONIE 2024
Co można znaleźć na Strefie Filmowo-Serialowej?
Strefa Filmowo-Serialowa co roku pełna jest fantastycznych atrakcji zarówno dla tych, którzy od dawna są już na bieżąco z tematycznymi nowinkami, jak i dla tych, którzy czegoś do obejrzenia dopiero szukają. Zatem, jeśli należycie do którejś z tych grup to przygotujcie popcorn, rozsiądźcie się wygodnie i zapraszamy do oglądania! A jeśli trafiliście tu przypadkiem, to nie musicie się martwić – śmiało dołączajcie, bo zawsze mamy wolne miejsca dla chętnych!
Czekają tu na Was prelekcje, dyskusje i spotkania z twórcami z całego świata. Będziecie mogli porozmawiać na temat fabuły, poznać wiele ciekawostek technicznych, zrobić sobie fotkę z aktorami i twórcami internetowymi, obejrzeć ulubiony film i po prostu dobrze spędzić czas w fantastycznym gronie!
Goście

Każdego roku dbamy o to, by w Strefie Filmowo-Serialowej ktoś się pojawił. Tym kimś są nie tylko aktorzy filmowi, ale także aktorzy dubbingowi, cenieni filmoznawcy czy youtuberzy, którzy chętnie podzielą się z wami swoją pasją i wiedzą na temat kina!
Niektórych z nich będziecie też mogli złapać na sesjach autografów i foto, które są doskonałą okazją do osobistego spotkania! To właśnie tam będziecie mieć możliwość zdobycia autografu oraz zrobienia sobie zdjęcia, by zachować fantastyczne wspomnienia z naszego Festiwalu!
Prelekcje
Prelekcje i panele dyskusyjne to właściwe miejsce, jeśli chcielibyście poznać kulisy produkcji oraz sekrety związane z tworzeniem filmów i seriali. W trakcie prelekcji eksperci z branży filmowej podzielą się swoimi spostrzeżeniami i ciekawostkami na temat światowej kinematografii, zapewniając wam niezapomniane doświadczenia. A na panelach dyskusyjnych będziecie mieli okazję wymienić się poglądami z naszymi Gośćmi i posłuchać angażujących dyskusji na najróżniejsze tematy ze świata kina.

Seanse filmowe

Oczywiście, nie możemy zapomnieć o wyjątkowej atrakcji, jaką jest Kino Plenerowe! To tutaj we wspólnym gronie obejrzycie swoje ulubione filmy na dużym ekranie i fantastycznie spędzicie festiwalowy czas. To doskonała okazja do dzielenia się pasją filmową z innymi uczestnikami i cieszenia się kinowymi przeżyciami pod otwartym niebem.
A jeśli obawiacie się, że kino na świeżym powietrzu to nie atrakcja dla Was, to na to też mamy rozwiązanie! Także i w salach czekają na Was fantastyczne seanse i niezapomniane nocne maratony, po których z pewnością będziecie chcieli zostać w naszej strefie na dłużej!
Repertuar Kina Plenerowego
Apokawixa (2022) | Sobota 00:00-02:00
Apokaliptyczna, ale też humorystyczna wizja z maturzystami i „melanżem życia” w tle w reżyserii Xawerego Żuławskiego.
A na seansie będziecie mieć możliwość spotkanie kogoś wyjątkowego z tej produkcji. Wypatrujcie uważnie!
Film prezentowany w kinie pyrkonowym z polską ścieżką dźwiękową i napisami po angielsku.
Wiedźmin (2001) | Sobota 02:00-04:00
Niezapomniana polska produkcja obok której nie da się przejść obojętnie. Klasyczny już film w reżyserii Marka Brodzickiego, gdzie w rolę Geralta z Rivii wciela się Michał Żebrowski.
Seans w oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Zapraszamy!
Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002) | Niedziela 00:00-02:30
Film, który nie potrzebuje wyjaśnień. Niech wszyscy czują się zaproszeni! Pokaz odbędzie się w kinie Pyrkonowym-plenerowym z polskim dubbingiem i angielskimi napisami 🙂
Lego® Batman: Film (2017) | Niedziela 02:30-04:00
W Gotham nadchodzą wielkie zmiany. Czy Batman nauczy się współpracować z innymi by uratować miasto przed Jokerem? Dołączcie do bohaterów z LEGO i kibicujcie im podczas walki o sprawiedliwość! Przed wami wyjątkowa komedia, w której nie zabraknie również dobrej animacji i żartów z ekranizacji komiksów i współczesnej popkultury.
Film prezentowany w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.
Repertuar pokazów filmowych w salach
Seanse odbędą się w Sali Filmowo-Serialowej 1 [Sala Zielona].
W mgnieniu oka – Best of Festiwal Animator | projekcja specjalna | Piątek 14:00-15:30
Gotowi na podróż przez czas, przestrzeń i granice wyobraźni? Przed Wami wyjątkowa selekcja krótkich form animowanych z całego świata – najlepsze z najlepszych prosto z Festiwalu Animator! To seans pełen dziwności, zachwytu i mocnych emocji – od piękna i nostalgii, przez groteskę, aż po totalny absurd. Przez niespełna 75 minut zobaczycie 8 zupełnie różnych światów – każdy z nich równie intensywny i wyjątkowy, jak porządna sesja RPG albo binge nowego sezonu ulubionego serialu. Animacje 2D, 3D, rysunkowe, malarskie, dziwaczne i cudowne. Sci-fi, surrealizm, dramaty i komedie – wszystko w pigułce!
Przyjdź, usiądź wygodnie i pozwól się wciągnąć w animowaną rzeczywistość równoległą!
Dobrze, że nosimy maski (PREMIERA) i spotkanie z twórcami | Piątek 19:00-20:30
Premiera filmu dokumentalnego!
Czasem trzeba założyć maskę, żeby pokazać prawdziwą twarz. Konrad poświęcił blisko pięć lat, by stworzyć swój wymarzony strój. Choć cosplay traktuje jako sposób na poprawę własnego świata, radość daje też innym – często tym najbardziej potrzebującym. Jednak także w fikcyjnym świecie przychodzą kryzysy, z którymi trzeba sobie radzić. A kiedy za maską zaczyna „brakować powietrza” – trzeba jakoś złapać oddech. Początkowo obiecujące rozwiązania problemów mogą okazać się błędne. Jak się wtedy nie poddać? Czy pomocne będzie trzymanie się marzeń? „Dobrze, że nosimy maski” to portret człowieka – perfekcjonisty, który – wcielając się w fikcyjne postacie z odległej galaktyki – mierzy się z realnym życiem: pracą, duchowością i potrzebą przynależności.
Intymna, pełna humoru, ale i wzruszeń historia fanowskiej pasji, która staje się sposobem na życie.
Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami Bartosz Pawłowskim, Bohdanem Reva oraz bohater filmu – Konradem Kobus. Serdecznie zapraszamy!

Nosferatu – symfonia grozy (1922) z muzyką na żywo w wykonaniu formacji Czerwie | Sobota 00:00-02:00
„Czerwie” to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m.in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007).
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek, Kudłacik, Piotrek Bogunia, Tomek Mańkowski – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.
Nosferatu – symfonia grozy – niemiecki horror niemy w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnau’a. Jeden z pierwszych horrorów w historii kina, będący ważnym czynnikiem rozwoju gatunku. Film swoją premierę miał 4 marca 1922. Ten seans to wyjątkową okazja by cieszyć się klasykiem w pełnej okazałości! Poczujcie się jak w latach 20. XX w., gdy muzyka na żywo była kluczowym elementem wizyty w kinie!
Droga Donikąd (2025) i spotkanie z twórcami! | Sobota 21:00-23:00
Droga Donikąd to mroczna opowieść o zemście i utracie człowieczeństwa w bezlitosnym, postapokaliptycznym świecie. Samotny wędrowiec, podąża śladem człowieka, który zniszczył jego życie. W trakcie podróży przez opustoszałe tereny spotyka nieznajomego, z którym dzieli się swoją historią. Brutalność rzeczywistości miesza się tu z refleksją nad naturą człowieka i granicami moralności.
Film prezentowany z polską ścieżką dźwiękową i angielskimi napisami, a spotkanie odbędzie się w języku polskim.
Zapraszamy na spotkanie z twórcami Drogi Donikąd (film niezależny). To szansa, by poznać kulisy realizacji filmu stworzonego z pasji i determinacji, usłyszeć o wyzwaniach niezależnej kinematografii oraz porozmawiać z reżyserem i ekipą. Jak wyglądało budowanie postapokaliptycznego świata bez dużego budżetu? Jakie kompromisy, a jakie kreatywne rozwiązania pozwoliły doprowadzić ten projekt do końca? O tym i nie tylko – na spotkaniu po seansie opowiedzą: Amadeusz Kocan Bartosz Wabno, Paweł Kaszkowiak, Karol Kopiec i Monika Nowogrodzka.
[+18] Oldboy (2003) | Sobota 23:00-01:00
Bezkompromisowe arcydzieło Park Chan-wooka ponownie w kinach na dwudziestolecie premiery!
Prowadzący zwyczajne życie Oh Dae-su (Choi Min-sik) zostaje porwany i uwięziony w niewielkim pokoju. Przez cały czas jedyny kontakt ze światem stanowi dla niego telewizor. To właśnie z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on stał się głównym podejrzanym. Gdy mężczyzna zostaje nagle uwolniony po piętnastu latach, postanawia odszukać człowieka, który zniszczył mu życie.
Film prezentowany z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami po polsku.
Pierniczek okrutniczek (2005) | Niedziela 01:00-02:30
W historii kina duchy psychopatycznych morderców wielokrotnie próbowały opętać zarówno ludzi, jak i przedmioty codziennego użytku. Charles Band poszedł jednak o krok dalej – gdy prochy straconego na krześle elektrycznym zabójcy zostają zmieszane z ciastem w lokalnej piekarni, powraca on w formie PIERNICZKA OKRUTNICZKA. I szuka zemsty na tych, którzy doprowadzili do jego skazania.
Film prezentowany w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.