Blok dla początkujących

To miejsce nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką. Możesz wiedzieć wszystko na temat literatury, ale nie mieć pojęcia, czym są LARPy i RPG! W bloku dla początkujących znajdziesz dwudziestominutowe prelekcje i poznasz podstawy, które będziesz mógł rozwijać w innych blokach na Pyrkonie.

 

 

Blok Gier Bez Prądu

Informacje już wkrótce!

 

 

 

 

Blok gier elektronicznych

 BGE to niesamowity blok pełen atrakcji stworzony od graczy dla graczy. Każdy  znajdzie tam nie tylko czystą rozrywkę płynącą z gamingu, ale będzie miał również okazję poznać branżę gier elektronicznych od strony zarówno technicznej, jak i artystycznej. Odbywające się tam spotkania z twórcami gier czy panele dyskusyjne mają za zadanie ukazać inne oblicze dobrze znanych nam tytułów. Jak co roku dbamy jednak o wszystkich graczy. Nieważne, czy pamiętasz kolorowe piksele lat 90, czy gry są dla ciebie niedzielnych relaksem to miejsce jest dla ciebie!


Blok dziecięcy

Miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (od 4 do 12 r.ż.). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami. Pozwoli im to poznać fantastykę w licznych jej odmianach. Z kolei w Świetlicy Fantastycznej dzieci będą mogły obejrzeć interesujące pokazy. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

Blok integracyjny

Informacje już wkrótce!

 
Blok filmowo-serialowy

To blok dla fanów najpopularniejszych seriali oraz produkcji filmowych. Będą dyskusje, spotkania z twórcami oraz projekcje. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wierni fani konkretnych tytułów, jak i osoby, które dopiero zaczynają zagłębiać się w tematykę fantastycznych filmów.Blok literacki

Blok Literacki oferuje ogrom punktów programu - spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i prelekcji. To miejsce inspirujących rozmów miłośników fantastyki z pisarzami, redaktorami i wydawcami. Na bogatych listach gości i prelegentów znajdziecie zarówno międzynarodowe sławy, jak i obiecujących debiutantów. Wśród gwiazd, które zaszczyciły blok swą obecnością, znaleźć można między innymi Grahama Mastertona, Petera Wattsa, Miroslava Žambocha czy Dmitrija Głuchowskiego. Blok Literacki to nie tylko autorzy – to również miejsce fantastycznych i wyczekiwanych przez wszystkich premier.

 

Blok naukowy

Jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, ile prawdy tkwi w opowiadaniach science-fiction, blok naukowy jest dla ciebie odpowiednim miejscem. Zgłębimy tajniki fikcyjnych technologii z kosmosu, etnologii obcych planet oraz współczesnych osiągnięć nauki.  

 


Blok komiksowy

Informacje już wkrótce!

 Blok Fantastyki Dalekowschodniej

Informacje już wkrótce!

 Blok konkursowy

Jeśli chcesz pochwalić się olbrzymią wiedzą, kreatywnością, umiejętnościami aktorskimi lub improwizacyjnymi, to miejsce w sam raz dla ciebie. Poza satysfakcją z dobrze wykonanej roboty, możesz obłowić się w PyrFunty, które wymienisz na nagrody w naszym PyrSklepiku.
 

 


Fantasium suburbium

Ta wyjątkowa hala jest przestrzenią, w której spotykają się najróżniejsze fantastyczne realia. Jeśli chcesz poznać światy zupełnie inne od tego, w którym żyjemy, dobrze trafiłeś. Wikingowie chętnie przyjmą Cię do swojego stołu, by opowiadać o swoich bitwach i zdobyczach. Postapokaliptyczni ocaleńcy podzielą się tym, co mają, a garść kapsli zapewni Ci odrobinę lansu. Być może trafisz nawet na dobrze ukryte Elfy, przy których trudno się nie radować, nawet gdy rozmowa zejdzie na Saurona. A gdyby wciąż było Wam mało atrakcji, zwróćcie oczy ku Arenie. Co roku jest świadkiem odbywających się na niej walk wojów, treningów oręża, tanecznych szkółek czy zmagań sportowo-fantastycznych.

fantasium creatrium

W Fantasium Creatium stworzyliśmy przystań dla wszystkich artystycznych dusz oraz własną galerię sztuki. Wśród różnorakich wystaw można znaleźć kolekcje gadżetów, obrazy, zdjęcia, makiety czy figurki. Wszystko stworzone przez prawdziwych maniaków fantastyki! Wejdź do środka i poczuj się jak bohater „Gwiezdnych Wojen” lub „Harry'ego Pottera”.

 

Strefa Fabularna

Zapraszamy do całodobowej strefy Fabularnej. Zapewniamy rozrywkę doświadczonym i początkującym larpowcom i rpgowcom, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty gier odbywających się podczas Pyrkonu. Oferujemy również liczne prelekcje  i warsztaty o graniu, prowadzeniu oraz przygotowaniu się do gier fabularnych.

 

STREFA FANTASTYCZNYCH INICJATYW

Świeży w temacie konwentów? Chciałbyś jakoś rozkręcić fantastykę w rodzinnym mieście? A może szukasz w okolicach grupy, która się tym zajmuje, ale nie wiesz, od czego zacząć? W Strefie Fantastycznych Inicjatyw możesz osobiście poznać ludzi tworzących konwenty w całej Polsce, organizujących spotkania dotyczące fantastyki czy wspólne wyjścia do kina.

 

KREWNI PYRKONU

To ważny punkt na mapie Pyrkonu. To tu możesz stać się superbohaterem. Oddając krew lub zapisując się na listę dawców szpiku możesz uratować komuś życie.